Lista zajęć Maciej Misztal Piątek z Offem - Ciepłe kraje
Opis
PIĄTEK Z OFFEM
Kino jest niesamowitym mechanizmem. Potrafi momentalnie przenieść nas na drugi koniec świata, zrozumieć obcy język czy wzbudzić w nas silne emocje. Potrafi też pomóc lepiej zrozumieć naszą codzienność. W cyklu Piątek z offem prezentujemy filmy, których twórcy nie są obojętni w stosunku do otaczającego ich świata, zabierają głos w dyskusji i nie boją się kontrowersji. Co miesiąc poruszamy inny temat i zapraszamy widzów do dyskusji, bo wierzymy, że sztuka to przestrzeń dialogu. Kuratorem cyklu jest Maciej Misztal, dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego.
Zapraszamy!
08.12.2023 (PIĄTEK) godz. 19:00
CIEPŁE KRAJE
Zimą często marzymy o wyjeździe do ciepłych krajów. W idealizowanych przez nas częściach świata toczy się zwykłe życie, którego możemy nie dostrzegać z poziomu nadmorskiej plaży. Na grudniowym Piątku z offem podejmiemy temat konstruowania fantazji na temat ciepłych krajów i zastanowimy się, na ile klimat wpływa na nasze myślenie o świecie. Spotkajmy się!
Raju, reż. Max Zähle (Niemcy) 24’
Jan i Sarah Fischer adoptują dziecko z sierocińca w Kalkucie. Wkrótce chłopiec znika bez śladu. Indyjska policja wydaje się bezradna, więc Jan rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Wkrótce odkrywa, że nie są jedynymi osobami, które szukają Raju.
Heimlich, reż. Kostas Bakouris (Grecja) 19’
Paris mieszka sam w zaniedbanym domu. Serena szuka domu. Czy to początek pięknej znajomości, czy może czegoś zupełnie innego?
Ribera's, reż. Juan Carlos Camardella (Argentyna) 6’
Historia jednej nocy z 1900 roku z tangiem w tle.
Barbie & Bob, reż. Aissa Gregori (Brazylia) 23’
Młoda para spędza noc w pokoju motelowym w stolicy Brazylii. Usiłują odtworzyć ślub pełen narkotyków, alkoholu, pieniędzy i fanaberii.
Jak w domu, reż. Shira Meishar (Izrael) 13’
Jest wieczór, a Helena ma urodziny. Kiedy zbiera się do wyjścia z prowadzonej przez siebie restauracji, w drzwiach staje nieznajomy mężczyzna, który prosi o posiłek.
CZAS POKAZU: 85 min
Instruktor
pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.
Lekcje
Brak ustawionych lekcji