• Start zapisów online: 2 września 2024 o godzinie 12.00
• Przy zapisie naliczana jest obowiązkowa opłata za pierwszy miesiąc zajęć. System pokazuje wszystkie raty z kolejnych miesięcy, ale nie trzeba ich opłacać przy zapisie.
• Prosimy zapisywać się na zajęcia na początku miesiąca, by rata została zaksięgowana na dany okres rozliczeniowy. W innym wypadku prosimy o kontakt telefoniczny.
• Opłata za zajęcia jest stała niezależnie od liczby dni zajęciowych przypadających w danym miesiącu rozliczeniowym i nie podlega zwrotowi z tytułu niewykorzystania zajęć.
• W przypadku rezygnacji z zajęć uczestnik zobowiązuje się do złożenia pisemnego oświadczenia o rezygnacji, najpóźniej na ostatnich zajęciach miesiąca, w przeciwnym razie opłaty będą nadal naliczane.
Makrama
Młodzież, dorośli, seniorzy
**czwartki 18.00-20.00
prowadzi: Agata Augustynowicz
opłata miesięczna: 160 zł (opłata za wrzesień 80 zł)
Podczas zajęć uczestniczki i uczestnicy zapoznają się z makramą, czyli sztuką ręcznego plecenia sznurków. Cykl zajęć rozpoczniemy od nauki podstawowych splotów makramowych i samodzielnego wykonania drobnych ozdób. W trakcie spotkań dowiemy się, jak łączyć różne sploty i tworzyć coraz bardziej złożone projekty oraz jakie sznurki i dodatki najlepiej się sprawdzają. W zależności od zainteresowania i umiejętności grupy będziemy mogli wykonać: makramy ścienne, łapacze snów, zakładki do książek, breloczki, biżuterię, torebki, podkładki pod kubki, obrusy, kwietniki, ozdoby okolicznościowe (np. bożonarodzeniowe), a nawet żyrandole czy elementy garderoby. Ograniczać nas może tylko wyobraźnia, a sprawczość jest w naszych rękach!
Agata Augustynowicz – absolwentka Wiedzy o Teatrze oraz Filologii Polskiej w Zakresie Filmoznawstwa i Kultury Medialnej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także Pedagogiki Opiekuńczo Wychowawczej i Resocjalizacyjnej na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Podyplomowych Studiów Reżyserii Teatru Dzieci i Młodzieży na Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, filii we Wrocławiu (gdzie zrealizowała spektakl dyplomowy pod tytułem „Dobranoc, mamo”, na podstawie tekstu Marshy Norman). Scenarzystka, autorka publikacji poświęconych kreatywnym metodom pracy z uczniem (m. in. na łamach „Polonistyki” i „Życia szkoły”) oraz edukacyjnym walorom kina (m. in. na łamach „Pleografu. Kwartalnika Akademii Polskiego Filmu” i „Uczyć lepiej”). Od lat związana z edukacją artystyczną zarówno dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. W latach 2016-2021 pracowała jako Specjalistka do spraw edukacji medialnej w Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie, gdzie współtworzyła scenariusze Lekcji w kinie. W latach 2021-2023 pracowała jako Specjalistka do spraw edukacji w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, gdzie koordynowała Program dla Rodzin, Program dla dorosłych i seniorów oraz Młodzieżową Radę Muzeum. Realizowała m.in. cykl zajęć związany z rękodziełem i majsterkowaniem. Wraz z młodzieżą stworzyła m. in. film o muzealnych zbiorach oraz przygotowała wydarzenie dotyczące kultury i mody dwudziestolecia międzywojennego. W ramach wydarzenia wraz z aktorami zrealizowała występ inspirowany przedwojennym kabaretem, według własnego scenariusza. Od stycznia 2024 związana z Domem Kultury KADR w Warszawie, gdzie pełni funkcję Specjalistki do spraw edukacji kulturalnej. Interesuje się teatrem i kinem, uwielbia oglądać seriale i wyplatać makramowe ozdoby ze sznurka.
PRACOWNIE ARTYSTYCZNE, ul. Foksal 11, IV p.
czytaj więcej