Instruktorzy Jarosław Kowalski
Jarosław Kowalski
Jarosław Kowalski
Instruktor z dużym doświadczeniem w pracy z młodzieżą. Wiele lat współpracował z warszawskim Pałacem Młodzieży, w tym między innymi prowadził obozy żeglarskie dla młodzieży. Modelarstwem lotniczym zajmuje się od najmłodszych lat. Jego ulubioną klasą modeli jest konkurencja latających makiet samolotów. Instruktor Jarek jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (studia kończył na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa). Jest także znakomitym konstruktorem lotniczym. Jego najnowszym projektem jest prawdziwy wiatrakowiec JK-2 „Nano”, który już lata po świecie i jest produkowany seryjnie!
Jarek był też klubowym trenerem przygotowującym zawodników Aeromodelklubu Artbem do pierwszych Mistrzostw Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych w Coburgu (2013) i tych drugich, organizowanych przez Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury w Pruszkowie, w roku 2015. W tym samym roku syn Piotr zakwalifikował się do udziału w Światowych Igrzyskach Lotniczych WAG-2015 w Dubaju. Nastoletni Piotr z klubowym kolegą – Igorem Skawińskim, byli tam jedynymi modelarzami reprezentującymi Polskę na tak prestiżowej imprezie, startując w konkurencji AeroMusicals. Jarosław Kowalski wychował wielu znakomitych modelarzy, w tym między innymi:
Kacper Dolata oraz Igor Skawiński są już inżynierami (wydział MEL na Politechnice Warszawskiej) i pracują zawodowo. Ta zawodowa aktywność w najmniejszym stopniu nie przeszkadza im w prowadzeniu zajęć w Aeromodelklubie i nauczaniu modelarstwa kolejnych grup dzieci i młodzieży.
Janek Krolik i Wiktor Łaciński studiują na Politechnice Warszawskiej (także na MEL-u). Student Janek, „po lekcjach” na uczelni, znajduje jeszcze czas, by prowadzić zajęcia w modelarni i uprawiać prawdziwe szybownictwo. Jest już licencjonowanym pilotem szybowcowym.
Wiktor jest członkiem Modelarskiej Kadry Narodowej i aktualnym Mistrzem Polski w akrobacji precyzyjnej F3P. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Halowych Modeli Akrobacyjnych (w roku 2019 we Francji). Jego aktualne związki z lotnictwem, to sportowe latanie w szybownictwie. Ma już za sobą dwa sezony, jest członkiem Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów i przygotowuje się do Szybowcowych Mistrzostw Europy.
Mateusz Urban z żalem rozstawał się z Aeromodelklubem na okres studiów w PWSZ w Chełmie. Dziś jest już pilotem komunikacyjnym i lata po świecie dla linii lotniczych.
Michał Gryglas – mechanik lotniczy doglądający sprawności wielkich maszyn pasażerskich w liniach lotniczych. Od najmłodszych lat związany z naszym Aeromodelklubem – latał modelami akrobacyjnymi. Sędzia międzynarodowy FAI w modelarstwie, od roku 2018 – członek Komisji Modelarskiej Aeroklubu Polskiego.
Aleksander Klepek przygodę z modelarstwem rozpoczął w Aeromodelklubie Artbem, w roku 2008. Jest już pilotem szybowcowym (szkolenie ukończył w Aeroklubie Warszawskim w 2015 r.), w drugiej klasie liceum (2017) uzyskał licencję pilota samolotowego, aktualnie jest studentem III roku w PWSZ w Chełmie (specjalizacja pilotaż), gdzie szkoli się do licencji pilota transportu liniowego.
Michał Bogoński zaliczył w Aeromodelklubie wszystkie szczeble szkolenia modelarskiego. Chętnie budował modele do walki powietrznej ESA Aircombat, rozwijając przy okazji zainteresowania elektroniką oraz i mechaniką. Jest absolwentem PWSZ w Chełmie. Od roku 2017 roku rozpoczął pracę w zespole badawczym, jako mechanik-awionik innowacyjnego projektu wiatrakowca Fusioncopter. Zaledwie rok później „sięgnął gwiazd” dzięki posadzie technika laboratoryjnego w warszawskiej firmie badającej i wytwarzającej urządzenia z zakresu inżynierii kosmicznej, współpracującej między innymi z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) i Amerykańska Agencją NASA.
Sztuka / Modelarstwo
Aeromodelklub Gr 4
- Typ
- zajęcia
- Data rozpoczęcia
- 01.10.2024
- Data zakończenia
- 24.06.2025
- Organizator
- Bemowskie Centrum Kultury w Dzielnicy Bemowo m. st. Warszawy
- Filia
- BCK- filia Rozłogi 18
- Liczba uczestników
- 15
- Wolnych miejsc
- 0
- Wiek od
- 12 lat
- Wiek do
- 100 lat
- Dokumenty
- Regulamin zajęć
- Lista lekcji
- Zobacz lekcje
- Opis
- Czytaj opis