Aeromodelklub Gr 4

Kategoria

sztuka / modelarstwo

Opis

Bemowskie Centrum Kultury jest jedyną Instytucją Kultury w stolicy z własnym Aeromodelklubem prowadzącym rozległą działalność o charakterze edukacyjno-sportowym. Od roku 2015 jesteśmy członkiem zwyczajnym w Aeroklubie Polskim
i tym samym uzyskaliśmy status i licencję klubu sportowego. Fakt ten oznacza, że możemy być organizatorem zawodów sportowych różnej rangi, nie wyłączając mistrzostw świata. Przypomnijmy, że właśnie w roku 2015 byliśmy Organizatorem Mistrzostw Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych rozgrywanych w Hali Toru Kolarskiego w Pruszkowie.

Chcąc zainteresować Rodziców modelarnią lotniczą BCK, by nie wahali się, czy zapisać dziecko na nasze zajęcia, wypada pochwalić się naszymi sukcesami (zwłaszcza zawodniczek i zawodników):
Rok 2023 – Jakub MURANOWICZ zdobył srebrny medal i tytuł I wicemistrza świata na Mistrzostwach Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych w konkurencji F3P-AFM (latanie freestyle do muzyki),
Rok 2022 – Joanna STOLL (pilotka) i Julia LESIUK (mechanik) zdobyły złoty medal na Mistrzostwach Świata FAI Modeli Latających na Uwięzi, w konkurencji modeli wyścigowych F2C.
Rok 2022 – Daria VOLOVNIK została laureatką Światowego Finału międzynarodowego konkursu plastycznego o tematyce lotniczej, pn. 2022 FAI Young Artists Contest, zdobywając brązowy medal FAI w kategorii wiekowej do 9 lat.
Rok 2021 – Bogdan Wierzba został nagrodzony medalem Aeromodelling Gold Medal Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI za całokształt działalności modelarskiej w kraju i na arenie międzynarodowej.
Rok 2019 - Aeromodelklub Artbem był organizatorem zawodów PUCHARU ŚWIATA FAI w konkurencji dronów wyścigowych, które odbywały się na obiektach sportowych Studium WF WAT.
Rok 2015 - Piotr KOWALSKI (pilot) i Igor SKAWIŃSKI (pomocnik) byli jedynymi reprezentantami Polski w modelarstwie, w konkurencji AeroMusicals, podczas Światowych Igrzysk Lotniczych WAG -2015 w Dubaju.
Rok 2015 - Aeromodelklub Artbem Bemowskiego Centrum Kultury był organizatorem 2. Mistrzostw Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych w Hali Toru Kolarskiego w Pruszkowie.
Rok 2013 - Modelarze z bemowskiego Aeromodelklubu - Igor SKAWIŃSKI z Piotrem KOWALSKIM, reprezentowali Polskę na 1. Mistrzostwach Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych, Coburg 2013.

Dysponując bardzo ładną i nowoczesną modelarnią lotniczą w południowej części Bemowa, na powierzchni około 130 m2, wyposażoną w sprzęt specjalistyczny i materiały, przygotowaliśmy ofertę zajęć modelarskich dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych instruktorów modelarstwa lotniczego - w sześciu grupach, we wszystkie dni tygodnia.

Od października 2023 r. uruchomiliśmy dodatkową Grupę Nr 6, w której zajęcia prowadzi Michał Sokołowski (z naszego Aeromodelklubu), jeden z czołowych zawodników w Polsce, uprawiający konkurencję modeli szybowców R/C wyrzucanych z ręki (F3K). Wspólnie z Michałem chcemy zainteresować młodzież modelami szybowców (od najprostszych, po zdalnie sterowane - do latania rekreacyjnego i sportowego). Zajęcia w Grupie Nr 6 odbywają się tylko w środy w godzinach 15:15 - 18:15.

Zajęcia modelarskie organizowane w Bemowskim Centrum Kultury, można by krótko opisać w sposób następujący:

w początkowym okresie modelarze budują latawce, modele szybowców halowych, rakiet i na koniec roku szkolnego model szybowca o konstrukcji drewnianej, ze skrzydłami żeberkowymi. Wszystkie zbudowane modele, z założenia, są latające i pozwalają uczestniczyć w zawodach, w tym organizowanych przez Aeromodelklub. Każdy model zbudowany przez uczestnika zajęć jest jego własnością. Czas spędzony w modelarni, to nie tylko zadowolenie z kolejnego modelu, który lata, to także okazja do wielu ciekawych dyskusji (projektowych, konstrukcyjnych lub historycznych) i startu w organizowanych zawodach.

Uczestnicy zajęć modelarskich poznają różne materiały, mini-elektronarzędzia, radiowe aparatury sterujące i inne urządzenia elektroniczne oraz silniki napędowe. Nasza pracownia posiada też symulator do nauki latania modelami R/C, jak też drukarkę 3D wykorzystywaną do drukowania różnych elementów do budowanych modeli.
Modelarstwo to także nieograniczone możliwości poznawania nowych technik i technologii oraz kultury technicznej. Organizując zawody modelarskie aktywizujemy dzieci i młodzież do udziału we współzawodnictwie sportowym.
Warto podkreślić, że przygoda z Aeromodelklubem ułatwia naukę w szkole – na wszystkich jej etapach.

Na potwierdzenie wychowawczo-edukacyjnego charakteru modelarstwa z dumą przywołujemy kariery naszych wychowanków. Są wśród nich między innymi: dr inż. pil. Adam Przekop pracujący naukowo w NASA. Koledzy Jacek Mainka, Mateusz Urban i Aleksander Klepek są pilotami w znanych linii lotniczych. Kacper Dolata z Igorem Skawińskim już pod koniec studiów na wydziale lotniczym wiedzieli, że stworzą firmę w branży lotniczej. Firma oczywiście powstała i śmiało wkracza na rynek sektora lotniczego. Wiktor Łaciński, Jan Krolik, Jakub Kuciński, Karol Borawski i Kacper Momot, będąc jeszcze uczniami, ukończyli szkolenie lotnicze i latają już szybowcami i samolotami. Wiktor już wielokrotnie reprezentował Polskę na Szybowcowych Mistrzostwach Europy i Świata. Michał Bogoński związał się z firmą z branży kosmicznej i jak sam powiedział ... przekuwa swoje pasje w ścieżkę kariery zawodowej.

Opłata miesięczna: 205 zł, a ze zniżką 184,50 zł

Sposób wpłaty:
Przelew - 50 1240 2034 1111 0010 1127 9175.
W tytule przelewu prosimy dopisać "Aeromodelklub, nr grupy oraz imię i nazwisko uczestnika.
PayU - strefa zajęć po zalogowaniu się do systemu

Kontakt:
Bogdan Wierzba, [email protected], 519-047-135 w godz. 10:00 – 17:00 od poniedziałku do piątku.
W przypadku braku kontaktu prosimy o sms /mail – oddzwonimy lub odpiszemy.

W ramach opłaty za zajęcia, zapewniamy wszystkie materiały, akcesoria i wyposażenie - do momentu zakończenia budowy pierwszego modelu zdalnie sterowanego. Z chwilą rozpoczęcia budowy drugiego modelu R/C udostępniamy tylko podstawowe materiały, tzn. bez wyposażenia.
Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty (fot. Bogdan Wierzba).

Instruktor

Instruktor z dużym doświadczeniem w pracy z młodzieżą. Wiele lat współpracował z warszawskim Pałacem Młodzieży, w tym między innymi prowadził obozy żeglarskie dla młodzieży. Modelarstwem lotniczym zajmuje się od najmłodszych lat. Jego ulubioną klasą modeli jest konkurencja latających makiet samolotów. Instruktor Jarek jest absolwentem Politechniki Warszawskiej (studia kończył na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa). Jest także znakomitym konstruktorem lotniczym. Jego najnowszym projektem jest prawdziwy wiatrakowiec JK-2 „Nano”, który już lata po świecie i jest produkowany seryjnie!

Jarek był też klubowym trenerem przygotowującym zawodników Aeromodelklubu Artbem do pierwszych Mistrzostw Świata FAI Halowych Modeli Akrobacyjnych w Coburgu (2013) i tych drugich, organizowanych przez Aeromodelklub Bemowskiego Centrum Kultury w Pruszkowie, w roku 2015. W tym samym roku syn Piotr zakwalifikował się do udziału w Światowych Igrzyskach Lotniczych WAG-2015 w Dubaju. Nastoletni Piotr z klubowym kolegą – Igorem Skawińskim, byli tam jedynymi modelarzami reprezentującymi Polskę na tak prestiżowej imprezie, startując w konkurencji AeroMusicals. Jarosław Kowalski wychował wielu znakomitych modelarzy, w tym między innymi:

Kacper Dolata oraz Igor Skawiński są już inżynierami (wydział MEL na Politechnice Warszawskiej) i pracują zawodowo. Ta zawodowa aktywność w najmniejszym stopniu nie przeszkadza im w prowadzeniu zajęć w Aeromodelklubie i nauczaniu modelarstwa kolejnych grup dzieci i młodzieży.

Janek Krolik i Wiktor Łaciński studiują na Politechnice Warszawskiej (także na MEL-u). Student Janek, „po lekcjach” na uczelni, znajduje jeszcze czas, by prowadzić zajęcia w modelarni i uprawiać prawdziwe szybownictwo. Jest już licencjonowanym pilotem szybowcowym.

Wiktor jest członkiem Modelarskiej Kadry Narodowej i aktualnym Mistrzem Polski w akrobacji precyzyjnej F3P. Reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Halowych Modeli Akrobacyjnych (w roku 2019 we Francji). Jego aktualne związki z lotnictwem, to sportowe latanie w szybownictwie. Ma już za sobą dwa sezony, jest członkiem Szybowcowej Kadry Narodowej Juniorów i przygotowuje się do Szybowcowych Mistrzostw Europy.

Mateusz Urban z żalem rozstawał się z Aeromodelklubem na okres studiów w PWSZ w Chełmie. Dziś jest już pilotem komunikacyjnym i lata po świecie dla linii lotniczych.

Michał Gryglas – mechanik lotniczy doglądający sprawności wielkich maszyn pasażerskich w liniach lotniczych. Od najmłodszych lat związany z naszym Aeromodelklubem – latał modelami akrobacyjnymi. Sędzia międzynarodowy FAI w modelarstwie, od roku 2018 – członek Komisji Modelarskiej Aeroklubu Polskiego.

Aleksander Klepek przygodę z modelarstwem rozpoczął w Aeromodelklubie Artbem, w roku 2008. Jest już pilotem szybowcowym (szkolenie ukończył w Aeroklubie Warszawskim w 2015 r.), w drugiej klasie liceum (2017) uzyskał licencję pilota samolotowego, aktualnie jest studentem III roku w PWSZ w Chełmie (specjalizacja pilotaż), gdzie szkoli się do licencji pilota transportu liniowego.

Michał Bogoński zaliczył w Aeromodelklubie wszystkie szczeble szkolenia modelarskiego. Chętnie budował modele do walki powietrznej ESA Aircombat, rozwijając przy okazji zainteresowania elektroniką oraz i mechaniką. Jest absolwentem PWSZ w Chełmie. Od roku 2017 roku rozpoczął pracę w zespole badawczym, jako mechanik-awionik innowacyjnego projektu wiatrakowca Fusioncopter. Zaledwie rok później „sięgnął gwiazd” dzięki posadzie technika laboratoryjnego w warszawskiej firmie badającej i wytwarzającej urządzenia z zakresu inżynierii kosmicznej, współpracującej między innymi z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA) i Amerykańska Agencją NASA.

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 wt, 17:30
01.10.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
2 pt, 17:30
04.10.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
3 wt, 17:30
08.10.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
4 pt, 17:30
11.10.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
5 wt, 17:30
15.10.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
6 pt, 17:30
18.10.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
7 wt, 17:30
22.10.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
8 pt, 17:30
25.10.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
9 wt, 17:30
29.10.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
10 wt, 17:30
05.11.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
11 pt, 17:30
08.11.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
12 wt, 17:30
12.11.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
13 pt, 17:30
15.11.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
14 wt, 17:30
19.11.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
15 pt, 17:30
22.11.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
16 wt, 17:30
26.11.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
17 pt, 17:30
29.11.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
18 wt, 17:30
03.12.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
19 pt, 17:30
06.12.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
20 wt, 17:30
10.12.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
21 pt, 17:30
13.12.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
22 wt, 17:30
17.12.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
23 pt, 17:30
20.12.2024
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
24 wt, 17:30
07.01.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
25 pt, 17:30
10.01.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
26 wt, 17:30
14.01.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
27 pt, 17:30
17.01.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
28 wt, 17:30
21.01.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
29 pt, 17:30
24.01.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
30 wt, 17:30
28.01.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
31 pt, 17:30
31.01.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
32 wt, 17:30
18.02.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
33 pt, 17:30
21.02.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
34 wt, 17:30
25.02.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
35 pt, 17:30
28.02.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
36 wt, 17:30
04.03.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
37 pt, 17:30
07.03.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
38 wt, 17:30
11.03.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
39 pt, 17:30
14.03.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
40 wt, 17:30
18.03.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
41 pt, 17:30
21.03.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
42 wt, 17:30
25.03.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
43 pt, 17:30
28.03.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
44 wt, 17:30
01.04.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
45 pt, 17:30
04.04.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
46 wt, 17:30
08.04.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
47 pt, 17:30
11.04.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
48 wt, 17:30
15.04.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
49 pt, 17:30
18.04.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
50 wt, 17:30
22.04.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
51 pt, 17:30
25.04.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
52 wt, 17:30
29.04.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
53 wt, 17:30
06.05.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
54 pt, 17:30
09.05.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
55 wt, 17:30
13.05.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
56 pt, 17:30
16.05.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
57 wt, 17:30
20.05.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
58 pt, 17:30
23.05.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
59 wt, 17:30
27.05.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
60 pt, 17:30
30.05.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
61 wt, 17:30
03.06.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
62 pt, 17:30
06.06.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
63 wt, 17:30
10.06.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
64 pt, 17:30
13.06.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
65 wt, 17:30
17.06.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
66 wt, 17:30
24.06.2025
2 godz. Warszawa,
BCK - Filia przy ul. Rozłogi 18
rozwiń

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również