Lista zajęć Leśny spacer z Rafałem Wyszyńskim - fotografem dzikiej przyrody
Opis
Zapraszamy na wydarzenie towarzyszące wystawie “Puszcza Biała”.
Z czym kojarzymy fotografię przyrodniczą?
Wielu ludzi przekonanych jest, że aby wykonywać zdjęcia dzikiej przyrody, konieczne jest zaopatrzenie się w zaawansowany, kosztowny sprzęt i wyprawy w najdalsze zakątki świata w poszukiwaniu egzotycznej przyrody.
Nic bardziej mylnego. Dzika przyroda żyje często już za naszymi oknami, przy drodze którą codziennie przemierzamy. Zajęci codziennymi sprawami często jej nie dostrzegamy.
Wzięcie do ręki aparatu fotograficznego pomaga zwolnić i zacząć dostrzegać to, co jest wokół nas. Zaczynamy coraz więcej widzieć, coraz więcej słyszeć, nasza uważność na otaczający świat osiąga wyższy poziom.
Fotografowanie dzikiej przyrody to sztuka wnikania w świat bohaterów fotografii, stawania się jego częścią. Tylko wówczas możemy wykonać prawdziwe, pełne emocji zdjęcia, kiedy nasi bohaterowie, będąc często niemal na wyciągnięcie ręki, patrzą w nasz obiektyw bez lęku, czasem wręcz z ciekawością, kiedy traktują nas jak naturalny element środowiska, nie zaś jak intruza i zagrożenie.
Fotografowanie dzikiej przyrody to także zmaganie się z własnymi słabościami, lękami i ciągłe przesuwanie swoich granic. Obserwowanie własnego ciała i jego reakcji. Sztuka bycia sam na sam z własnymi myślami przez wiele godzin. Odkrywanie samego siebie.
To niekończąca się, wspaniała podróż w głąb świata bohaterów naszych fotografii, w głąb świata przyrody, w głąb siebie. Swego rodzaju powrót do korzeni, bo wszyscy wywodzimy się z tego świata.
Prowadzący:
Rafał Wyszyński - fotograf dzikiej przyrody, ornitolog, leśnik. Od dzieciństwa, z małymi przerwami, mieszka w Puszczy Białej. Z przyrodą i ptakami również związany od lat dziecięcych. Przygodę z fotografią przyrodniczą, a w szczególności z fotografią ptaków, rozpoczął w połowie lat dziewięćdziesiątych wraz z nabyciem swojego pierwszego aparatu fotograficznego Zenit, zainspirowany lekturą książek Włodzimierza Puchalskiego. Od tamtego czasu, z niewielkimi przerwami, oddaje się temu zajęciu w każdej wolnej chwili, realizując, planując i poszukując fotograficznych tematów przede wszystkim w swojej najbliższej okolicy, czasem też w nieco bardziej oddalonych zakątkach Polski i Europy.
Osoby poniżej 18 roku życia zapraszamy z rodzicem lub opiekunem.
MAL Samogłoska, ul. Samogłoska 9A lok. 3 (wejście od ul. Balaton)
Termin: 29.03, sobota, 11:00-13:30
Bezpłatne
Samogłoska to Miejsce Aktywności Lokalnej, które wspiera pomysły i działania społeczne mieszkanek i mieszkańców. W miarę naszych możliwości udostępniamy przestrzeń i zasoby na niekomercyjne wydarzenia, sąsiedzkie, lokalne działania czy integrację.
W Samogłosce poznacie nowe osoby i miło spędzicie wolny czas w niezobowiązującej atmosferze. Tutaj możecie dzielić się swoimi pasjami i zainteresowaniami, poznawać i zmieniać nasze najbliższe otoczenie, a także budować silniejszą wspólnotę lokalną.
Jesteśmy tu, aby wesprzeć Was organizacyjnie i promocyjnie.
Masz pomysł na realizację własnej inicjatywy w Samogłosce? Napisz do nas: kontakt@samogloska.waw.pl
Instruktor
Brak przypisanego instruktora