Lista zajęć Co nas łączy, co nas dzieli? Otwarte spotkanie rozwojowe
Co nas łączy, co nas dzieli? Otwarte spotkanie rozwojowe
Kategoria
Opis
Zdarza Ci się, że czyjś styl życia, wygląd, podejście do relacji, rodziny, pieniędzy, pracy… i wiele, wiele innych są tak odmienne, że wywołują Twoje niedowierzanie? Być może czujesz, że czasami swoją postawą, tak różną od społecznie przyjętej, wzbudzasz reakcje w otoczeniu?
Serdecznie zapraszam na pogłębioną dyskusję wokół tego, co nas łączy i co nas dzieli. Każdy będzie mógł zaproponować tematy właśnie dotyczące różnic lub podobieństw, jakie obserwuje między osobami, grupami czy nawet całymi społecznościami. Następnie grupa wspólnie wybierze jeden temat do dalszej pracy.
Spotkanie będzie miało formę procesu grupowego w ujęciu psychologii procesu. Procesy grupowe nie są grupą wsparcia ani terapią. Służą zwiększeniu świadomości wokół tematów, które są ważne społecznie i jednocześnie poruszają nas osobiście. Rozpoznanie i zintegrowanie w sobie skonfliktowanych punktów widzenia daje impuls do zmiany w sobie a w konsekwencji w świecie.
Osobiście cenię w tej metodzie możliwość wyjście poza rozważania teoretyczne. Każda grupa tworzy niepowtarzalne pole. Mamy okazję doświadczyć, jak pole grupy, społeczności czy nawet całego społeczeństwa organizuje nasze zachowania - i odwrotnie - jak wyrażanie własnych postaw i uczuć wpływa na całość.
Serdecznie zapraszam wszystkie osoby, które odnajdują w sobie choćby iskrę ciekawości do głębszego poznania siebie i otaczającego nas świata.
Wydarzenie jest inicjatywą sąsiadki Justyny.
Prowadząca:
Justyna Słyk - “jestem psychoterapeutką w nurcie psychologii procesu w trakcie szkolenia dyplomowego. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapeutów i Praktyków Psychologii Procesu. Posiadam uprawnienia do prowadzenia terapii indywidualnej, par, pracy z grupami pod superwizją dyplomowanego terapeuty psychologii procesu.
Uwielbiam zwierzęta, sny i dobrą kawę”.
MAL Samogłoska, ul. Samogłoska 9A lok. 3 (wejście od ul. Balaton)
Termin: 12.11, wtorek, 18:00-19:30
Bezpłatne
Miejsca Aktywności Lokalnej wspierają lokalne pomysły i działania społeczne mieszkańców. MAL-e sprzyjają nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Robią to np. poprzez udostępnianie przestrzeni na oddolne działania i wspólne aktywizowanie sąsiadów. MAL-e to odpowiedź na brak przestrzeni, gdzie mieszkańcy mogą nieodpłatnie realizować swoje pomysły.
Masz pomysł na realizację własnej inicjatywy w Samogłosce? Napisz do nas: [email protected]
Instruktor
Brak przypisanego instruktora