MoCartowe Kursy Muzyczne

MoCartowe Kursy Muzyczne

Kursy muzyczne prowadzone przez członków Grupy MoCarta, które odbywają się on-line. Prowadzący, dzięki możliwościom najnowszej technologii, będą uczyć indywidualnie na żywo.

Zajęcia będą składać się z 6 lekcji w formie on-line, ale Prowadzący, dzięki możliwościom najnowszej technologii, będzie uczyć indywidualnie na żywo poprzez kamerę internetową.

Czas trwania lekcji jest uzależniony od możliwości percepcyjnych ucznia – dla dzieci do 12. roku życia proponujemy zajęcia 30-minutowe, dla młodzieży i dorosłych – 45-minutowe. Jeśli jednak są Państwo zainteresowani dłuższymi lekcjami dla młodszych (lub krótszymi dla starszych), możemy je oczywiście tak zaplanować.

Pierwsza lekcja – zapoznawcza – jest darmowa. Podczas niej Prowadzący w krótkiej rozmowie ustalą, na jakim uczeń jest poziomie oraz zaproponują czas trwania zajęć praktycznych. Po tej lekcji Instruktor przygotuje program indywidualnie dopasowany do umiejętności i poziomu ucznia.

Po zakończeniu cyklu będzie możliwość wykupienia kontynuacji zajęć.

 • każdy uczeń zdobędzie wiedzę o swoim słuchu i możliwościach dalszego rozwoju w edukacji muzycznej;
 • w przypadku uczniów, którzy będą uczyć się od podstaw, efektem będzie zdobycie podstawowej wiedzy o dźwiękach oraz podstaw gry na wybranym instrumencie;
 • każdy uczeń, niezależnie od swojego wyjściowego poziomu, poprawi umiejętność gry;
 • dzięki lekkiej i niezobowiązującej formule zajęć, edukacja będzie sprawiać każdemu uczniowi przyjemność, co z kolei wpłynie na możliwości zapamiętywania informacji;
 • serdecznie zapraszamy wszystkich kursantów do dzielenia się swoimi postępami na naszej grupie na facebooku: Graj, jak MoCart!, na której Prowadzący będą zamieszczać różne materiały dodatkowe (grupa będzie dedykowana wszystkim uczestnikom kursów).
 • komputera lub telefonu z kamerką i mikrofonem – musimy się DOBRZE widzieć i słyszeć. Jeśli korzystasz z telefonu, musi on być umieszczony na statywie, żeby Prowadzący mógł Cię widzieć, kiedy grasz,
 • jak najszybszego internetu – jego szybkość musi umożliwiać wideokonferencję. Podczas lekcji zapoznawczej będziemy mieć okazję przetestowania łącza z obu stron, więc bez obaw – jeśli jakość będzie uniemożliwiała płynne łączenie, nie poniesiesz niepotrzebnych kosztów,
 • chęci do nauki oraz do samodzielnych ćwiczeń w domu,
 • posiadania instrumentu – w zależności od kursu, na który się zapisujesz. Jeśli nie masz instrumentu w domu, bo dopiero zaczynasz przygodę z muzyką, służymy pomocą w doradzeniu, co warto wypożyczyć lub kupić.
 • 120 zł – 1 lekcja 30-minutowa,
 • 150 zł – 1 lekcja 45-minutowa,
 • darmowa lekcja zapoznawcza.

Zapisy na zajęcia będą możliwe od 21 maja 2020.
Możliwe jest zapisywanie się w dowolnym terminie jeśli są miejsca (kursy są indywidualne)


Kontakt

+48 785 007 550 – pytania związane z kursami grupy MoCarta

Lista kursów

Filip Jaślar

Na co dzień I skrzypce Grupy MoCarta. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, redaktor III Programu Polskiego Radia, kompozytor, pasjonat skrzypcowego jazzowania, autor licznych piosenek dla dzieci oraz utworów kabaretowych.

Instrumenty
skrzypce, altówka
Wiek
bez ograniczeń
Wymagania
posiadanie instrumentu, opanowane podstawy gry
Języki
polski, angielski
Cena
90zł – 120zł / lekcja

Bolesław Błaszczyk

na co dzień wiolonczelista w kwartecie Grupa MoCarta oraz zapalony muzykolog. Absolwent ATK i Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Doświadczony nauczyciel dzieci i młodzieży, archiwista polskich kompozytorów, improwizator, kompozytor.

Instrumenty
wiolonczela, instrumenty klawiszowe (w tym fortepian)
Wiek
bez ograniczeń
Wymagania
posiadanie instrumentu, opanowane podstawy gry na wiolonczeli, instrumenty klawiszowe – od poziomu 0
Języki
polski, angielski
Cena
90zł – 120zł / lekcja

Michał Sikorski

II skrzypce Grupy MoCarta. Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Aktor-amator, aranżer, pasjonat nowych technologii, esteta. Jako ojciec trójki dzieci, który mnóstwo czasu spędza poza domem, opanował do perfekcji nauczanie zdalne. 

Instrumenty
skrzypce oraz każda forma umuzykalniająca
Wiek
bez ograniczeń
Wymagania
posiadanie instrumentu, opanowane podstawy gry na skrzypcach, inne formy (w tym wokal) – od poziomu 0
Języki
polski
Cena
120zł – 150zł / lekcja

Paweł Kowaluk

altowiolista Grupy MoCarta. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest często mylony z Bolkiem Błaszczykiem, co go denerwuje, dlatego podczas koncertów robi groźne miny. Zagorzały fan sportu (zwłaszcza piłki nożnej) i muzyki rockowej.

Instrumenty
skrzypce, altówka
Wiek
bez ograniczeń
Wymagania
posiadanie instrumentu, opanowane podstawy gry na ww. instrumentach
Języki
polski
Cena
120zł – 150zł / lekcja