kursy online

Kursy on-line – jak zacząć?

Zastanawiasz się, czy by nie skorzystać z najnowszych osiągnięć techniki i nie przenieść swojego kursu do sieci? 
W obecnej trudnej sytuacji, związanej z epidemią, chcemy pomóc instruktorom i umożliwić im pozyskiwanie dochodów bez konieczności wychodzenia z domu.
Przeczytaj poniższy krótki artykuł i przekonaj się, że to możliwe!

Strefa Zajęć to proste narzędzie, dzięki któremu każdy instruktor znajdzie przestrzeń i uczniów na swoje zajęcia.
Treść kursu i kwota, jaką chcesz otrzymać, zależą tylko od Ciebie.
Zaczynamy!

Jak powinien wyglądać Twój kurs on-line?

Przede wszystkim: Twój kurs musi być kompletny!

Strefa Zajęć musi posiadać komplet lekcji, żeby rozpocząć promocję i sprzedaż kursu. Jako instruktor możesz stworzyć, zamiast jednej lekcji, trwającej 1,5 godziny, warsztat, który składa się z 9 lekcji po 10 minut. Pamiętaj, że nieco trudniej skupić uwagę w warunkach domowych, niż w klasie – co nie musi znaczyć, że uczeń gorzej przyswaja wiedzę 😊 

Ty decydujesz, co i w jakim tempie chcesz przekazać – a kursant poświęca nauce tyle czasu, ile może.

Suma czasu trwania wszystkich materiałów z danego kursu powinna być nie krótsza, niż 1 godzina i raczej nie dłuższa, niż 12 godzin (optymalny czas trwania to 2-2,5 h).

Rejestrując swój kurs, pamiętaj także o jakości materiału – film powinien być nagrany w jakości co najmniej 720p i musi być w wersji horyzontalnej (obraz poziomy).

Jak właściwie przygotować kurs?

Kolejnym ważnym aspektem zajęć jest ich tematyka – i nie chodzi tu o to, czy uczysz angielskiego, czy szydełkowania. Nagrywając swoje zajęcia musisz pamiętać, żeby skupiać się na kolejnych zagadnieniach, technikach, umiejętnościach, które mają służyć, jako element doszkalający.

Podczas kursu online nie widzisz swojego ucznia, więc nie możesz go na bieżąco korygować – musisz w przystępny sposób pokazać mu, jak ma daną rzecz wykonać poprawnie oraz jakie ćwiczenia może wykonywać, żeby daną umiejętność udoskonalić.

Musisz także pamiętać, żeby nie odwracać uwagi ucznia od danego tematu – powinieneś skupić się wyłącznie na przykładach, które pomogą mu zrozumieć zagadnienie, a nie na anegdotach. Ważne jest również, żebyś w kolejnych lekcjach nie robił powtórzeń z wcześniejszych – kursant będzie mieć dostęp do całego kursu przez dłuższy czas i będzie mógł sobie powtarzać wcześniejsze lekcje według uznania, a Ty za pomocą kolejnych zajęć możesz przekazywać dalszą wiedzę.

Jak wycenić kurs on-line?

Sam decydujesz, jakie wynagrodzenie chcesz dostawać za zajęcia. Z naszych doświadczeń wynika, że im niższa cena (związane jest to oczywiście nie tylko z tematyką, ale także długością kursu), tym większa szansa na zakup danego warsztatu przez potencjalnego uczestnika.

Jeśli prowadzisz ciekawe zajęcia, na pewno zachęcisz uczniów lub rodziców do zakupu kolejnych kursów.

Z naszej strony sugerujemy kwoty w przedziale 20-200 zł, w zależności od czasu trwania i liczby lekcji.

Co da Ci współpraca ze Strefą Zajęć?

Klientom, którzy do nas trafiają, zależy, by kursy, które promujemy przez Strefę Zajęć, miały wysoki poziom i adekwatne do tego ceny. Do tej pory pomagaliśmy ośrodkom kultury obsługiwać prowadzone u nich zajęcia głównie od strony organizacyjnej i finansowej. 

Obecnie, w trudnej sytuacji, w której zajęcia nie mogą się odbywać na żywo, chcemy pomóc instruktorom i nauczycielom, którzy stracili możliwość zarabiania oraz uczniom, którzy zostali pozbawieni możliwości kontynuowania nauki. 

Jeśli chcesz przekazywać dalszą wiedzę swoim dotychczasowym kursantom, pozyskać nowych uczniów z całej Polski i zdobyć dodatkowe źródło dochodów, zachęcamy do dołączenia do kursów on-line na Strefie Zajęć!

W przypadku dodatkowych pytań, dotyczących szczegółów współpracy z nami, zostaw namiary na siebie a my się do Ciebie odezwiemy 😊